ΔΡΑΣΕΙΣ
Εκπαιδευτική επίσκεψη στα “Νερά Ρούβα”

Μαθητές του ΕΠΑΛ Μοιρών επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις της μονάδας παραγωγής “Νερά Ρούβα” που έχει έδρα στη Γέργερη Ηρακλείου Κρήτης.

Οι κτιριακές εγκαταστάσεις περιλαμβάνουν τους χώρους παραγωγής και αποθήκευσης, καθώς και τα γραφεία της εταιρείας.Το κέντρο διανομής της εταιρείας βρίσκεται στο 4ο χλμ. της Εθνικής Οδού Ηρακλείου – Μοιρών σε υπερσύγχρονες ιδιόκτητες εγκαταστάσεις, συνολικού εμβαδού 8.500m2.

Στις εγκαταστάσεις ασκούνται αυστηροί έλεγχοι για τη διασφάλιση της ποιότητας του νερού. Η μονάδα παραγωγής και το κέντρο διανομής πληρούν όλες τις προδιαγραφές Ασφάλειας και Υγιεινής τροφίμων.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν από τον κ. Μουντράκη, υπεύθυνο παραγωγής, στις εγκαταστάσεις και είδαν από κοντά τη διαδικασία παραγωγής.